برندینگ


برندسازی در صنعت نان مقوله جدیدی است که چند سالی از عمر آن می گذرد. با ورود نان صنعتی با تمرکز بر پروسه تولید علمی و کنترل کیفیت آزمایشگاهی، لزوم بسته بندی و رعایت نکات بهداشتی و سلامت جامعه در نگهداری نان، مقوله برندینگ به عنوان مسئله ای جذاب و نو پا به عرصه حضور گذاشته است.

نان به عنوان یک کالای شناسنامه دار همانند دیگر محصولات نهایی بر پایه غلات با وجود حجم بالای مصرف روزانه از سوی جامعه، نیازمند برندسازی علمی و کاربردی در سطح کلان است. هم اکنون برندهای فعال در حیطه نان صنعتی انگشت شمارند اما در برخورد با بازار انحصاری، به موفقیت های چشمگیری دست یافته اند. هم اکنون نان صنعتی با توجه به تنوع تولید در نان های حجیم، نیمه حجیم و نان سنتی در جایگاهی قرار دارد که دارای پتانسیل برندسازی در بازار مصرف است، لذا نیاز است فعالان این حوزه به این امر توجه ویژه ای نمایند.

در این میان برگزاری نمایشگاه ibex (نمایشگاه تخصصی آرد و نان) فرصتی مغتنم جهت به نمایش گذاشتن برندها است.  برگزاری این نمایشگاه فرصتی را ایجاد می کند تا محصولات نهایی از جمله آرد و نان با تبلیغات در معرض دید عموم، کارشناسان و متخصصان و مدیران فعال در این حوزه قرار گیرند. از سویی ورود استارت آپ ها و اپلیکیشن های فعال در حیطه توزیع نان به برندینگ نان کمک می کنند. خوشبختانه در این میان برخی از فعالان حوزه آردسازی نیز اقدام به برندسازی انواع آرد جهت مصارف خرد و کلان نموده اند و در این حوزه از صنعت نان پیشی گرفته اند.

به واقع مدیران واحدهای تولیدی آرد و نان تا چه اندازه به نان به عنوان کالایی قابل تبلیغ نگاه می کنند؟ آیا روزی را شاهد خواهیم بود که نان نیزهمچون محصولاتی ازجمله سس، شکلات، ماکارونی و غیره در قالب برندهای مطرح به دست مصرف کننده برسند؟ پیشنهاد ما افزایش دانش مدیران در حوزه برندسازی محصول و اخذ مشاوره از مدیران علمی و دانشگاهی و متخصصین تبلیغات فعال در این حوزه است.

قبلی پاکسازی بدن از سموم، روند سلامتی پرطرفدار سال‏‌های اخیر
بعدی 2200 تومان؛ احتساب نرخ تضمینی گندم

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.