اولین جلسه همکاری ایران و یونیسف برای تولید غذای سالم برای کودکان ایرانی برگزار شد


اولین جلسه کارگاه تخصصی سوء تغذیه کودکان و راه‌های بهبود و غنی‌سازی مواد غذایی برای کودکان توسط اتاق مشترک ایران و سوئیس و اتاق بازرگانی تهران با همکاری یونیسف و حمایت سفارت سوئیس در ایران برگزار شد.

کارگاه تخصصی «سوء تغذیه کودکان؛ مسئولیت بهینه‌سازی محصولات غذایی» چهارشنبه یازدهم اردیبهشت ماه در محل اتاق بازرگانی تهران برگزار شد. این گردهمایی به همت اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوئیس با موضوع بررسی وضعیت سوء تغذیه کودکان در ایران و نقش صنعت غذا در بهبود این عارضه با حضور دبیرکل اتاق بازرگانی تهران، رئیس اتاق مشترک ایران و سوئیس، سفیر سوئیس در تهران و نیز نماینده یونیسف در ایران، آغاز به کار کرد.

شریف نظام مافی، رییس اتاق مشترک ایران و سوئیس درباره هدف از برگزاری این همایش، گفت: جلسه اول این همایش در راستای برنامه های اتاق مشترک ایران و سوئیس و اتاق تهران با حضور سفیر سوئیس، نماینده یونیسف، شرکت کاله و موسسه علمی پژوهش DSM  در اتاق تهران برگزار شد و امید است با ادامه این همایش ها امکان ارائه اطلاعات لازم برای تولید محصولات غذایی با کیفیت بهتر به برندهای ایرانی تولیدکننده غذای کودکان بیش از گذشته فراهم شود.

به گفته رئیس اتاق مشترک ایران و سوئیس، شکر و چربی های مضر در غذای کودکان، سلامت آن ها را تهدید می کند. به همین منظور یونیسف، اتاق ایران و اتاق مشترک ایران و سوئیس برنامه ای را با تمرکز بر غذای کودکان در هزار روز اول زندگی طرح ریزی و اجرای همایش های مربوط به آن را آغاز کرده اند. لذا تولید غذای با کیفیت با شکر کمتر و حذف آفلاتوکسین از محصولات غذایی از اهداف مهم در این  برنامه به شمار می رود.

نظام مافی در ادامه افزود: اغلب محصولاتی که امروز در بازار عرضه می شود، برای سلامت کودکان مضر است و اطلاع رسانی در این خصوص به برندهای بزرگی مثل شرکت کاله می تواند در زمینه تولید غذای سالم و اسنک های غنی شده برای رشد کودکان، اثر بخش واقع شود.

 

 

قبلی خسارت به 1/5 میلیون تن گندم در سیلاب‌های اخیر
بعدی استفاده آگاهانه از تلفن همراه، رمز از بین بردن اعتیاد به آن

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.