استان البرز موفق به خرید بیش از ۲۴ هزار تن گندم در فصل خرید تضمینی ۹۸ شد

سرپرست غله و خدمات بازرگانی استان البرز

مهندس چگینی، سرپرست غله و خدمات بازرگانی استان البرز در گفت و گو با نشریه نگاشته در ارزیابی فصل خرید تضمینی گندم سال جاری، گفت: در سال جاری فرایند خرید نسبت به سال های گذشته مقداری متفاوت بوده است. امسال خرید گندم به صورت تضمینی و توافقی اجرا گردید که گندم تضمینی توسط دولت و گندم توافقی توسط کارخانجات آرد سازی با مجوز شرکت غله و خدمات بازرگانی انجام شد. مقدار خرید گندم معادل ۲۴ میلیون و ۷۲۳ هزار و ۳۴۰ کیلوگرم شامل ۷ میلیون و ۹۴۵ هزار و ۲۲۰ کیلوگرم خرید تضمینی و ۱۶ هزار و ۷۷۸ و ۱۲۰ کیلوگرم خرید توافقی بوده است.

وی در ادامه افزود: تمامی مراکز خرید این استان همانند سنوات گذشته دارای سیلوهای استاندارد (سیلوی فلزی) بوده و طبق دستورالعمل ابلاغی گندم های خریداری شده نگهداری می شود. در طول فصل خرید عوامل خرید استان شامل عامل تشخیص، عامل ذی حساب و ناظر حراست تمام وقت در مراکز حضور داشته و پس از پایان فصل خرید به صورت دوره ای مراکز ذخیره سازی موجودی برداری می شود.

چگینی در ارزیابی از کیفیت خرید گندم استان البرز، خاطرنشان کرد: کیفیت گندم استان البرز با اغلب استان های تولید کننده گندم کیفی برابری می کند و خوشبختانه در ارزیابی کیفیت خرید گندم از سطح بالایی برخوردار بوده است.

وی در پاسخ به تناسب حجم خرید گندم با میزان مصرف استان، گفت: استان البرز به عنوان استان مصرف کننده گندم در کشور به حساب می آید و تولید استان با مصرف متناسب نبوده است. لذا مابقی نیاز گندم بر اساس برنامه ی مدل ابلاغی از طرف شرکت بازرگانی دولتی ایران از سایر استان ها تامین می گردد.

سرپرست غله و خدمات بازرگانی استان البرز در خصوص پرداخت معوقات کشاورزان استان، یادآور شد: شایان ذکر است بهای گندم خریداری شده در سال جاری مبلغ ۱۳۶ میلیارد ریال بوده که ۱۳۱ میلیارد ریال به کشاورزان پرداخت شده است و مابقی مطالبات در طی روزهای آتی پرداخت خواهد شد.

 

قبلی یکی از برترین آردهای تولید سنگک کشور، در کارخانه آرد سبوس سمنان عرضه می شود
بعدی قیمت مصوب برای فروش سبوس در سامانه عامل بروز فساد خواهد شد

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.