احداث موزه آسیاب آبی و گالری نان‌های سنتی در یوسف‌آباد تهران


آسیاب آبی یوسف آباد با قدمت ۱۵۰ ساله خود یکی از میراث به جا مانده از عصر قاجاریه است که تا اوایل دهه ۴۰ به همراه آسیاب گاومیشی، آرد محلات تهران از جمله اوین، درکه، فرحزاد، ونک و … را تامین می‌کرده است و آرد این آسیاب در قحطی بزرگ سال ۱۳۲۰ توانست کمک‌های بسیاری را به قحطی‌زدگان کند. سرانجام، این آسیاب در سال ۱۳۴۵ به علت ایجاد مانع بر سر راه ورودی آب آسیاب از کار افتاد و دچار تخریب شد.

سیدجلال عجایبی مالک این آسیاب آبی است که هم‌اکنون پس از سال‌های متروکه بودن این آسیاب و در شرایطی که همه مالکان زمین‌های اطراف مشغول برج‌سازی بودند، با هزینه شخصی خود به میزان ۶۰۰ میلیون تومان اقدام به مرمت و حفظ این میراث فرهنگی کرد و با پیگیری‌های صورت گرفته توانست این اثر کهن را در سال ۱۳۸۶ به شماره ۱۹۱۷۰ به ثبت ملی برساند. همچنین مقرر شد که این آسیاب امسال به موزه و گالری نان‌های قدیمی و سنتی تهران تبدیل شود.

مالک این آسیاب معتقد است که با وجود خشک شدن قنات می‌توان دوباره آب را با موتور در آن به جریان انداخت و گاوآهن و وسایلی که از قدیم مانده را در آن گذاشت و به نسل امروز نشان داد که در زمان‌های گذشته چطور آرد را آسیاب می‌کردند. از سوی دیگر وجود نانوایی ۵۰ ساله در مجاورت این آسیاب سبب شده است تا نانوایان آن تصمیم به پخت نان‌های مختلف کنند. به گونه‌ای که در کنار آسیاب آبی مجموعه نانوایی هم ایجاد شود.

به گفته کارشناسان میراث فرهنگی استان تهران، قرار است تا هزینه‌ای صرف ساخت مجسمه ها، تجهیز موزه این آسیاب شود تا بتوان از آن به ‌عنوان موزه استفاده کرد. همچنین زمین فضای سبز رو به رو در صورت ملحق شدن به این آسیاب می‌تواند کمک شایانی را برای ایجاد مجموعه‌ای فرهنگی، تفریحی و تاریخی کند که متاسفانه در حال حاضر شهرداری با عدم موافقت و حصارکشی، این دو فضا را جدا کرده است.

 

 

قبلی آیا جلبک می‌‏تواند جایگزین غلات در خوراک دام و طیور شود؟
بعدی خودکفایی گندم عراق، تهدید یا فرصت؟!

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.